HTC Sensation - vybavení a funkce telefonu

Jistě se nemůžeš dočkat, jakým vybavením disponuji a jaké funkce nabízím, takže to nebudu zbytečně protahovat a vytáhnu na Tebe to nejlepší, co v sobě mám. Pokud se Ti tato stránka bude líbit, určitě se ozvi svým známým na Facebooku a pošli je za mnou. Třeba se někdo teprve rozhoduje o koupi HTC Sensation a já jim tímto pomůžu k výsledku.

Mohutný výkon

dvoujardovy procesor Jak jsem o sobě napsal v úvodu, jsem smartphone, který má v sobě zabudován dvoujádrový procesor od Qualcommu. Pracuje na těžko uvěřitelném taktu 1,2 GHz, takže se veškeré aplikace spouštějí se senzační rychlostí a bez čekání. Samozřejmostí je multitasking – zapnutí více aplikací najednou, a ani zde nepocítíš nějaké prodlevy. Přechod mezi spuštěnými aplikacemi je neskutečně hladký. Obrovský výkon poznáš nejlépe při poslouchání muziky, stahování objemného e-mailu na pozadí a surfování po internetu (samozřejmě vše děláš zároveň). Inu, vlastně tak nic nepoznáš, protože Ti připadne, jak je všechno neskutečně rychlé a jednoduché.

Famózní displej a zážitky s ním

qHD displej Úžasný qHD displej Ti zaručí bezvadnou pastvu pro oči, neboť vlastním 4,3‘‘ S-LCD displej s rozlišením 540x960 bodů. Někdo říká, že je to obří pádlo, jiní, kteří mě již vyzkoušeli, si nemohou vynachválit jak rozměry, tak podání barev a jemnost displeje. Tento typ displeje se dá téměř srovnávat třeba s konkurenčním SuperAMOLED+ u mobilního telefonu Samsung Galaxy S2. Je dost jemný, barvy podává velice věrně, snad jen podotknu, že kámoš Galaxy S2 má lepší podání černé barvy a vyšší sytost, to ale díky jiné matici poskytující víc subpixelů. Navíc mám přední část telefonu krytou velice odolným sklem Gorilla Glass, takže bych měl být částečně ochráněn před nežádoucími škrábanci a poškozením. V každém případě ale mrkni do sekce příslušenství, ať mě ochráníš ještě lépe.

Internet, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 = základ

Wi-Fi Využij všech možností pro připojení na internet (třeba zařízení tarifu u svého mobilního operátora nebo zapnutí Wi-Fi), protože díky HTC Sensation Tě čeká stylové surfování po webových stránkách (třeba po těch mých, po mé recenzi), brouzdání na více oknech, možnost využití rychlého vyhledávání k přeskoku na encyklopedii Wikipedia či YouTube a dále. Samozřejmě podporuji nejnovější Flash pro hladké přehrávání Flash animací a videozáznamů. Internetový svět na dotyk prstu.

HTC Sense 3.0

HTC Sense 3.0 Operační systém, ve kterém mě budeš prozkoumávat, se jmenuje Android 2.3, navíc vykrášlený o grafickou nadstavbu HTC Sense 3.0. Užiješ si tak kupříkladu grafickou vizualizaci aktuálního stavu počasí (díky GPS je vždy nastavena aktuální poloha). Jak vyzývá společnost HTC: „Pociťte paprsky slunečního svitu nebo setřete kapky vody přímo z displeje“. Nejvýraznější změnu zachytíš v nové aktivní odemykací obrazovce. Můžeš si díky tomu nastavit čtyři nejoblíbenější aplikace, které spustíš tak, že je přetáhneš do kroužku, který jinak sám o sobě slouží pro odemčení displeje. Můžeš si tedy telefon zvelebit přesně podle sebe, což je nespornou výhodou, nemyslíš?

Výtečná pevná konstrukce

konstrukce Hliníková konstrukce z jednoho kusu pro špičkový vzhled a výtečný pocit při držení v ruce – takto by se dala ve zkratce popsat má konstrukce. Jak jsem už říkal, nejsem žádný prcek – měřím 65 x 127 x 11 mm, takže díky qHD displeji, který je skutečně široký, poskytuji při sledování filmů nebo seriálů nekompromisní zážitek. Navíc si díky aplikaci HTC Watch můžeš stahovat nejnovější Hollywoodské trháky, které spatřili světlo světa a užívat si tak jejich prohlížení na obřím displeji. HTC Watch sleduje Tvoje připojení k internetu a zajišťuje, aby nedocházelo k sekání filmu. Tvůj zážitek tak není ničím limitován. Váhově jsem pak na 148 gramech, takže budeš vědět, že mě nosíš v kapse nebo kabelce. Jsem totiž pořádný kus namakaného hardwaru. Levý bok HTC Sensation nabízí tlačítko pro regulaci hlasitosti a MicroUSB konektor, který můžeš využít třeba jako MHL konektor pro přenos nahraných videí do Tvé televize. Na pravém boku nenalezneš vůbec nic (pokud jsi tedy počítal s mechanickou spouští fotoaparátu, máš smůlu).

Android Market

Android Market Aplikace zdarma, tapety zdarma, hry zdarma, widgety zdarma, schémata zdarma, prostě tuna věcí, přes 100 000 aplikací, kdy každý den přibývají nové a další – to je Android Market. Tvůj pomocník ve chvílích nudy, špatné nálady či splínu. Ať už si stáhneš nejnovější hru, nejkrásnější tapetu nebo zajímavé schéma, určitě se zabavíš a zlepšíš si den. Instalace všech zmíněných součástí do mobilního telefonu HTC Sensation je velmi jednoduchá a intuitivní, avšak pokud budeš mít s čímkoli problém, určitě se mi ozvi do diskusního fóra, vyřešíme to jednou pro vždy. Od toho tu přeci jsem. Tvůj senzační HTC Sensation.

8 MPx focení a nahrávání Full HD videa

klavesnice Určitě si pamatuješ na doby, kdy jsi stiskl/a tlačítko uzávěrky, a telefonu trvalo dobrých pár vteřin, než se snímek vůbec pořídil. Pokud ano, pak věř, že s HTC Sensation máš o tyhle problémy postaráno. S mým fotoaparátem totiž dochází k okamžitému pořízení snímku, jakmile stiskneš softwarovou spoušť. Nikdy Ti tak neuniknou skvělé snímky, o které bys (nebýt mě) určitě přišel. Fotím s rozlišením 8 MPx (maximální rozlišení 3 264 x 2 448), navíc mám v balení přibalenou 8 GB paměťovou kartu, takže si můžeš užít focení a natáčení videí do plného uspokojení. Jo, když už jsem u těch videí – ta umím nahrávat dokonce Full HD 1080p, navíc na mém displeji bude každé vytvořené video vypadat královsky nádherně.